Skip to main content

Vajad abi?

Võta
meiega
ühendust!

Kahjuks seisavad paljud lapseootel naised silmitsi keeruliste probleemidega. Lähedaste vähene (või olematu) toetus, elukoha kaotus, majanduslikud raskused, soovimatus saada lapsevanemaks on vaid mõned näited. Sellistes olukordades võib kergesti näida, et probleemiks on rasedus ning abort on selle ainsaks “lahenduseks”.

Ent abordi kõrval on alati teisi valikuid, mis annavad sündimata lapsele võimaluse elada. Need valikud lähtuvad soovist leida lahendus tõelisele probleemile, mille tagajärjel näib raseduse katkestamine väljapääsuna. Tõeliseks probleemiks ei ole aga kunagi sündimata laps. Nagu probleemidki, on lahendused väga erinevad. Mõnikord piisab ajutisest elupaigast või beebitarvetest, et ema saaks lühikese aja möödudes lapsega ise toime tulla. Teinekord tuleb aga otsida pikaajalisemat lahendust nagu kasupere või ka lapsendamine. Igal juhul näitab ema hooliv ja läbimõeldud valik, mis lähtub soovist lahendada probleemi tõeline olemus, et ta tõepoolest tahab oma lapsele parimat.

On tõsi, et Eestis on veel vaja teha suuri jõupingutusi selleks, et erinevate probleemidega lapseootel naiste jaoks leiduks rohkem häid ja võimalikult valutuid lahendusi. Siiski saab juba täna pöörata tähelepanu sellele, et emal, kes seisab vahest oma elu kõige tähtsama valiku ees, oleks piisavalt tuge ja informatsiooni olemasolevate ja tekkivate võimaluste kohta, mis tema olukorda puudutavad. Elukultuuri Instituut püüab teha kõik endast oleneva, et raskustes lapseootel emasid aidata.